Дідусь, який став офіційною нянею своїй онуці. Ми познайомимо вас з родиною, яка випробувала на собі соціальну програму “Муніципальна няня”.
Чоловік не єдиний, хто оформився підприємцем і має отримувати гроші за те, що виховує онучку. Такою ж послугою можуть скористатись батьки дітей, віком до трьох років. Гроші – це державні кошти. Повідомляє Т1 Новини.
Тернополянка Ольга Лапчак – молода мама. Ще до пологів працювала викладачем англійської мови, після народження донечки довго сидіти вдома не могла. Зізнається, хоче кар’єрного росту, та і професія вимагає постійної практики. Тому вирішила скористатись новою послугою, яку з нового року запропонувала держава – “муніципальна няня”.
Так дідусь Меланії – пан Мар’ян став муніципальною нянею, аби доглядати за онукою та допомагати доньці. Вже на своєму досвіді розповідає, аби оформити соціальну послугу варто ознайомитись із усіма вимогами та переліком документів, щоб потім нічого не доносити.
“Реєструють десь так за 3 дні, пізніше в податкову і там ще до тижня часу. Далі тебе оформляють приватним підприємцем, тоді треба іти у відділ соціального забезпечення з тією довідкою і документи про народження малої. Тобто за 2 тижні ми зробили”, пяснює дідусь, муніципальний нянь Мар’ян Метіль.
Для того аби скористатись соціальною послугою потрібно ряд документів та договір із нянею. У ньому зазначають обов’язки та графік роботи. Послуга “муніципальна няня” передбачає щомісячну виплату 1626 гривень батькам на догляд дитини, віком до трьох років.
Суму відшкодування нараховуватимуть за кожну дитину. Діє нова соціальна послуга у Тернополі з січня цього року. На даний момент нею скористалось лише 7 сімей.
Оксана Рогачук, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини
Залишити відповідь