Тернопіль

Кілька поколінь виросло на угорських чи російських серіалах

Актор Касай Такахіса (ліворуч) знявся в українській короткометражці ”Дякую”. Грає японського професора, який у Львові запізнюється на потяг і вирішує самотужки дістатися Києва. Мандрує через Карпати та Одесу. З українських слів знає лише ”дякую”. Картину покажуть на Днях українського кіно в Береговому— У дитинстві їздив до бабусі на Тернопільщину. На вихідних у селі показували кіно. У ці дні було значно менше тих, хто звертався до чарки. Боявся, що в колгоспному кінотеатрі не вистачить місць, — каже актор 36-річний Роман Ясиновський. Зіграв бійця з позивним “Гід” у воєнній драмі про захисників Донецького аеропорту “Кіборги”. Представлятиме картину на Днях українського кіно в місті Берегове на Закарпатті. Проходять із 10 по 14 жовтня в міському будинку культури.

— У Береговому недавно відбувся інцидент з угорським консулом, який незаконно роздавав місцевим паспорти своєї країни, — продовжує Ясиновський. — Декілька поколінь закарпатців виросло на угорських чи російських серіалах. Побачивши своє кіно, зможуть зрозуміти, що українці — теж нація, а не придаток до іншої держави, передає Gazeta.ua.

В Україні лише 500 кінозалів у 200 кінотеатрах. Це надзвичайно мало. 80 відсотків українців не мають до них доступу. Жителям невеликих міст та селищ треба подолати десятки кілометрів, аби подивитися новий фільм у кінотеатрі. Мені подобається практика, започаткована у французьких містах. У неблагополучних районах влада відкриває кінозал, театр або гарну школу. Поступово в цю місцевість починають переїжджати люди з інших частин міста. Це стає поштовхом для розвитку інфраструктури.

У грудні минулого року Дні українського кіно пройшли у Верховині на Івано-Франківщині.

— Вражені успіхом місцеві депутати ініціювали побудову в селищі сучасного кінотеатру, — розповідає директор фестивалю “Молодість” Андрій Халпахчі, 68 років.

— Побачили в цьому також економічний зиск. Фільм “Кіборги” ми показували в шкільному залі на 300 місць. Прийшло півтисячі глядачів. Загалом провели чотири сеанси замість одного запланованого.

Мета нашого проекту — звернути увагу українського суспільства на необхідність відновлення кінотеатрів у маленьких містах і селах. У Верховині до мене на вулиці підійшла жінка. Сказала: “Що вам подарувати, може, ялинку? Ви таке свято нам привезли”.

В українському кіно треба створювати зірок. Режисерська робота для глядача не так помітна, як акторська. Українці вже чекають на прем’єрах виконавців головних ролей, хочуть брати в них автографи. Раніше навіть у телесеріалах знімалися винятково росіяни.

У сусідній Польщі збори вітчизняних кінохітів сягають 20 мільйонів доларів (560 млн грн. — ГПУ). Цьому сприяють як розвинута мережа кінозалів навіть у найменших містах, так і створення регіональних кінофондів. У Польщі їх 12. Фінансують зйомки в тому числі іноземних картин у своїй місцевості. Завжди приємно на широкому екрані побачити рідні краєвиди. В Україні поки лише на Львівщині створили свій кінофонд. А вони є майже в кожній європейській країні.

Крім фільму “Кіборги”, на Днях українського кіно в Береговому покажуть фільм-казку “Сторожова застава”, повнометражний мульт­фільм “Викрадена принцеса: Руслан і Людмила”, історичну драму “Чужа молитва”. Остання розповідає про кримську татарку, яка ховала єврейських дітей від нацистів і постраждала від сталінських репресій. На показ стрічки приїде виконавиця головної ролі Олена Грицай.

16–20 жовтня Дні українського кіно пройдуть у місті Сторожинець Чернівецької області. До кінця року фестиваль планує відвідати ще 12 міст.



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK