Тернопіль

На Тернопільщині стартував фестиваль лемківської культури

630_360_1533118611-4227На величезній галявині у лісовому урочищі між Тернопільською та Івано-Франківською областями розпочався ХIX Всеукраїнський фестиваль лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перший день щорічного лемківського свята – своєрідна мистецька прелюдія до триденної фестивальної програми. Зранку гості фестивалю відвідали експозиції Музею лемківської культури і побуту в м. Монастириська , опісля триватиме концертна програма та ввечері – запалення малої ватрочки», – сказав начальник обласного управління культури Григорій Шергей.

За його словами, у суботу відбудеться урочистий хід учасників фестивалю, покладання квітів до Пам’ятного знака депортації, огляд містечка народних промислів, дегустація страв традиційної лемківської кухні.

Після урочистого відкриття фестивалю його учасники запалять велику ватру, вогонь якої учасники свята підтримуватимуть до пізнього недільного вечора.

Також у програмі – театралізована літературно-музична композиція, презентація книжок на лемківську тематику, тематичні конкурси, концерт Національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки.

У фестивалі беруть участь професійні та аматорські колективи, а також окремі виконавці з України, Польщі та Словаччини.

Як відомо, лемки – західна етнічна гілка українського народу, яка століттями проживала по обидва схили Карпат. У міжвоєнний час ХХ ст. чисельність лемків-русинів у світі становила близько 1 623 000 осіб. Упродовж 1945-1946 рр. на підставі угоди між урядом УРСР і Польським комітетом національного визволення на схід України було депортовано майже 485 тис. осіб. Тисячі лемків у голодні 1946-1947 роки повернулися до Галичини, ближче до Карпат.

Нині на Тернопільщині проживає понад 200 тис. лемків та їхніх нащадків.



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK