Тернопіль

1008 сиріт в Тернопільській області чекають на нові родини

“Від молитви — до дії” таку соціальну акцію провели у Тернополі. Вона присвячена Всеукраїнському дню молитви за сиріт. Серед учасників – представники влади, церковні діячі, а також прийомні батьки, вихователі та громадські організації. Вони зібралися за круглим столом, щоб обговорити нагальне питання, щоб кожна сирота знайшла достойну родину, яка б замінила їм батька та матір, повідомляє Т1 Новини.

11 років тому тернополянка Тетяна Радіонова разом з чоловіком стали прийомними батьками. Вони взяли у сім’ю двох дітей Івана та Любу. Старшому на той час було 8 років, а молодшій доньці лише 4.

“Може перших півроку було важко. Діти звикали до нас, а ми до дітей. Через півроку вони називали нас татом і мамою. В нас є соціальний супровід і якщо є якісь труднощі в школі чи садочку, то вони долалися не тільки нами, а й соціальні працівники допомагали”, – каже приймна мама Тетяна Радіонова.

Загалом в області є 1008 сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них – 90% виховуються у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу. Такі дані озвучили сьогодні під час круглого столу, присвяченого соціальній акції “Від молитви – до дії”.

“Держава оголосила концепцію реформування закладів інституційних закладів догляду і виховання дітей, враховуючи інтереси дітей. А дитині найкраще виховуватися в рідній сім’ї, прийомній або в будинку сімейного типу”, – каже начальниця служби у справах дітей ТОДА Майя Шимашис.

На Тернопільщині діє 11 будинків сімейного типу, а також 108 прийомних сімей. Щоб допомогти їм подолати певні труднощі в області діє громадська організація “Родина для дитини”.

“Ми консультуємо по усиновленню і допомагаємо матеріально. Працюємо з кризовими сім’ями, щоб діти залишалися у сім’ях і сім’ї не розпадалися”, – додає голова ГО “Родина для дитини” Максим Трикоз.

Тим дітям, яких з певних причин не можуть забрати у сім’ю назавжди, намагаються хоч якось допомогти. Як варіант пропонують забрати дитину в родину на канікули чи свята. У такий спосіб сироти можуть відчути сімейне тепло, якого їм так бракує.

“Саме тим вихованцям, які були учасниками такої програми, вже зараз по 20 років. Вони пригадують той час, коли вони були ще малими школярами. Вони гостювали в цих родинах і їм ця сім’я стала другою”, – розповідає волонтер БФ “Майбутнє сиріт” Ірина Вакалюк.

За словами спікерів, що з 2017 року в Україні проводять реформування інтернатних закладів. Основна мета – створення таких умов, за яких потреба в інтернаті чи дитячому будинку в суспільстві просто зникне. А кожна сирота – знайде свою сім’ю, про яку так мріє.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK