Файне місто

Знайдено останній запис Леся Курбаса у Тернополі (фото)

У соціальній мережі Фейсбук відомий тернопільський історик Володимир Окаринський продемонстрував віднайдений останній автограф відомого режисера, актора, драматурга Леся Курбаса, зроблений у Тернополі.

У запису, датованому 29 березням 1916 року, театрал залишив цитату Гете: “Вірте в добрий настрій свій, він бува так зрідка…” та свій підпис.

15895368_1357569227607824_4347230313684834422_n

Життя видатного режисера тісно перепліталося з Тернополем. Дитинство і юність Курбаса минули у дідовій хаті, яка знаходилася у Старому Скалаті Тернопільської області.

У Тернополі він успішно закінчив гімназію, де його називали комедіантом та арлекіном.

Лесь Курбас зіграв величезну роль у розвитку тернопільського театрального мистецтва, яке постало на помостах “Тернопільських театральних вечорів” 1915 року, створених драматургом.

Митець обожнював Тернопільщину, тут він черпав натхнення. Він був закоханим в заповідну красу Медоборів, найулюбленішим місцем Леся була Свята гора з цілющим джерелом, де колись явилася Божа 52bМати, скелі Білий камінь та ліс.

Лесь Курбас ніколи не забував рідної сторони, про це свідчать його ностальгійні рядки, написані в Харкові у 1926 році: “… Тужу за Галичиною. За галицьким пейзажем, за мережаними свитками… А пам’ятаєш вакації в Карпатах?.. А наші Медобори?..”

Леся Курбаса названо Почесним громадянином міста Тернопіль, а у Старому Скалаті Підволочиського району відкрито музей на честь театрала.

 


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK