У ґрунті знаходиться чимало вибухової техніки, яка залишилася після війни. Тому, звичайне розведення багаття може стати фатальним. Снаряди досить небезпечні, адже людина їх не бачить, щоб захистити себе і вберегти життя. Про це розповів вибухотехнік, ім’я якого не називають з міркувань безпеки.
«Тернопільська земля у свій час потерпала від Першої і Другої Світової війни. Взимку стає дуже багато боєприпасів, які не розірвалися. Хоч і пройшло 70 років, кожного року сапери ще Радянського Союзу, зараз піротехніки МНС вилучають ще дуже багато боєприпасів. Особливо навесні земля має властивість виштовхувати ті боєприпаси – чужорідні тіла. Проходить 70 років і якщо той боєприпас лежав на глибині, то він виходить, дощі вимивають, вітер. Якщо ви його знайдете, то в жодному разі не торкайтесь, оскільки вибухова речовина через стільки років змінює хімічний склад і стає дуже чутливою до різних зовнішніх факторів», – поділився вибухотехнік.
Експерт розповідає, що існує безліч випадків, коли діти граються з бойовими припасами. Буває, що розпалюють вогонь і кидають в нього боєприпаси, після чого швидко тікають з місця: «Ви можете втекти, а хтось прийшов на вогнище подивитися, що там горить або ви вже забули, пройшло дві-три години, а він нагрівався-нагрівався і відбувся вибух. Тому, якщо ви залишитеся живими, то хтось може постраждати».
Також рекомендують остерігатися спортсменам і людям, які люблять подорожувати або часто відпочивають у лісі: «Можна зорієнтуватися, якщо бачите, що були окопи, якісь бліндажі, воно все зсунулося, засипане після війни, щоб наслідки не траплялися на очі. На своєму практичному досвіді знаю, у селі дуже багато бойових припасів! Тому, категорично застерігаю і прошу, якщо бачите, що на тому місці була війна, то уникайте їх для розведення вогнища, бо хочеться щось посмажити – ковбаску, шашлики і так далі».
Для прикладу, спеціаліст розповів про три нещасних випадки, які трапилася за роки його діяльності:
Вибухотехнік наголосив, якщо хтось знайде боєпрапас, то про це негайно слід повідомити спеціалістам.
Соломія Кручова
Залишити відповідь