Тернопіль

«Як скотину женуть на м’ясокомбінат», – військовий психолог у Тернополі про сприйняття мобілізації

мозговийІнструкторсько-методичний збір психологів відбувся на базі Тернопільського обласного військового комісаріату. Навчання для фахівців з шести західних регіонів провів досвідчений експерт, який розповів як правильно організувати професійно-психологічний відбір мобілізованих військовослужбовців.

«Це практичні заняття. Якщо фахова людина отримає практичний досвід у рамках цього заняття, то вона підвищує свою кваліфікацію у рази і тоді вона може фахово виконувати свої обов’язки за місцем призначення на базі обласного або районного військового комісаріату. Зараз ми розповідаємо про концепцію, організацію практичної роботи впровадження системи психологічного відбору мобілізованих, яка була відпрацьована з грудня 2014 року до наступного часу на базі чернігівського, а також на інших військових комісаріатів нашої країни, які входили до так званого пілотного проекту», – поділився практикуючий військовий психолог, кандидат психологічних наук, президент Асоціації психодрами України Віктор Мозговий.

Військкомат1Родзинкою системи є організація фокус-групи, якої до цього не було. Психолог розповідає, що люди не правильно сприймають набір в армію: «Сприймають так, ніби їх гонять як скотину на м’ясокомбінат, як кажуть! Це така дуже груба метафора, але в деякій мірі це є правда, і ми повинні зняти страх перед мобілізацією, страх перед смертю, страх перед невідомістю! Для цього ми повинні показати практично простий механізм, ресурсний механізм. Якщо людина буде думати про те, що вона вже повернулася звідти, що планує робити вдома, то в неї будується духовний місточок з Батьківщиною, зі своєю родиною – це дуже важлива психологічна річ. Якщо в неї постає загроза життю на передовій, то в даний момент, якщо вона твереза, не сп’яніла, нема затримки з алкоголізацією роботи її мозку, то людина спасає своє життя. У неї в правій півкулі сформована ця картиночка повернення додому, заради діточок, створення сім’ї, побачити своїх онуків, заради ремонту тощо. Якщо іде стресова ситуація загрози життю, то так спрацьовує у лівій півкулі, що людина спасається. Вона робить зовнішні алогічні дії, але спасається: іде коли треба, стрибає у ту ямку, де треба, і загалом рятує своє життя! Якщо ми ці речі доводимо на базі військкоматів фаховими психологами до наших мобілізованих, то знімаємо цей страх перед невідомістю і загрозою життю!».

Навчання психологів продовжиться й надалі. Виділятимуть спеціальні години для занять і тренінгів, щоб вони фахово виконували свої обов’язки. Це допоможе робити професійний підбір військовозобов’язаних: «Не буде аватарів, не буде людей, які схильні до суїцидальної поведінки, які при бойовій ситуації не будуть такими вразливими», – зазначив Віктор Мозговий.

Соломія Кручова



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK