Файне місто

Вища рада правосуддя внесе подання про призначення 2-ох суддів з Тернопільщини

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення на посади до місцевих судів 2-ох суддів з Тернопільщини, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.
суд

Хрущ Вікторії Леонідівни – на посаду судді Тернопільського окружного адміністративного суду;

Сидорак Галини Богданівни – на посаду судді Підволочиського районного суду Тернопільської області;

У Вищій раді правосуддя пояснили причини такого рішення – повноваження зазначених суддів припинилися у зв’язку із закінченням строку, на який їх було раніше призначено.

Судді пройшли кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді.

Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зазначених суддів було визнано такими, що відповідають займаній посаді, та рекомендовано для призначення на посади.

За результатами розгляду рекомендацій Комісії Вищою радою правосуддя не встановлено обставин, які відповідно до закону могли б бути підставою для відмови у внесенні Президентові України подання про призначення цих суддів.

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк привітав суддів з отриманням рекомендацій Вищої ради правосуддя: «Бажаю вам успіхів в роботі, мудрості у прийнятті рішень, сміливості та впевненості. Не забувайте, що саме ви як судді першої інстанції знаходитесь найближче до людей і маєте відновлювати довіру до правосуддя. Справедливих і мудрих вам рішень

В управлінні інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя розповіли, що згідно з підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України повноваження суддів, призначених на посаду строком на п’ять років, припиняються із закінченням строку, на який їх було призначено. Такі судді можуть бути призначені на посаду судді в порядку, визначеному законом. Відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», має бути оцінена в порядку, визначеному законом.

Пунктом 20 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що відповідність займаній посаді судді, якого призначено на посаду строком на п’ять років або обрано суддею безстроково до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», оцінюється колегіями Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до абзацу шостого пункту 13 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя» за результатами кваліфікаційного оцінювання суддя, призначений на посаду строком на п’ять років до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», повноваження якого припинилися із закінченням строку, на який його було призначено, може бути призначений на посаду за поданням Вищої ради правосуддя за умови підтвердження відповідності цій посаді згідно з підпунктами 2, 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України.

Рішенням Комісії від 20 жовтня 2017 року № 106/зп-17 призначено кваліфікаційне оцінювання 999 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді.

До Вищої ради правосуддя 21 травня 2018 року від Вищої кваліфікаційної комісії суддів України надійшло 95 матеріалів рішень щодо рекомендацій для призначення на посади суддів за результатами кваліфікаційного оцінювання.

Тернополяни

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK