Файне місто

Віктор Овчарук: «Щедрі дари природи та історії Тернопілля вимагають особливої відповідальності!»

1У Збаражі відбулося засідання Ради туристичних міст та регіонів.

Захід  відбувався під егідою Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, яке  представляє заступник міністра Михайло Тітарчук, директор департаменту туризму і курортів Іван Ліптуга.

Голова обласної ради Віктор Овчарук привітав учасників засідання, розповів про історичні, культурні, природні й географічні особливості та привабливості краю: «Наша область – це древня земля багатої історії та неповторної природи. Тернопільщина це – Поділля  зі сходу і Галичина – із заходу, Волинь – із півночі та Буковина – з півдня. Мандрівники порівнюють північну частину Тернопільщини із Швейцарією і висловлюють захоплення краєм, де природний дивосвіт органічно поєднується з багатющою історичною спадщиною. Славиться цей край ще й найбільшими в світі гіпсовими та другими за протяжністю карстовими печерами, серед них найбільша – “Оптимістична”. Неповторні каньйони Придністров’я, унікальні ботанічні пам’ятки, урочища та прекрасні Хоростківський і Гермаківський дендропарки, мисливські угіддя Шумщини, Кременецькі гори та Медобори з альпійською флорою, ріки Дністер, Золота Липа, Збруч, Іква, Горинь, Серет. Є тут Травертинові скелі, величне диво – Джуринський водоспад, природні заказники, геологічні пам’ятки світового значення. Особливий, фактично середземноморський, клімат на півдні області, зокрема, в Заліщиках, котрі іменують “Галицькою Рів’єрою”.Тут ви відчуєте сильну енергетику земної кори, що має вельми значимі місця, які в народі називають святими. В усьому християнському світі відомі духовно-релігійні центри, розташовані на Тернопільщині – уславлена Свято-Успенська Почаївська лавра та Марійський відпустовий центр у Зарваниці. Осередком паломництва та релігійного туризму римо-католиків стало містечко Язлівець».

Разом з тим наголосив Віктор Овчарук на певних проблемах та пересторогах розвитку туризму в краї: «Такі щедрі дари природи та історії краю окрім позитивних перспектив перетворитися у туристичний центр країни, несуть  певні виклики та вимагають особливої відповідальності. Для їх вирішення  необхідне об`єднання зусиль влади, громади, бізнесу та науки задля популяризації туризму в нашому краї та Україні в цілому. Надзвичайно добре, що засідання ради проводяться  у різних містах,  тому що лише побувавши безпосередньо на місцях, зокрема зараз на Тернопіллі, його учасники матимуть змогу побачити та реально  оцінити увесь туристичний та економічний потенціал області», – та побажав учасникам незабутніх вражень та успіхів.

У програмі туристичного форуму, що триватиме упродовж двох днів 27 та 28 липня, – відвідини Джуринського водоспаду, Заліщик та Чорткова, а також екскурсія по Тернополю.

У рамках заходу відділ туризму Тернопільської ОДА презентує два нових проекти: «QR-коди туристичних об’єктів Тернопілля» та «3-D модель замків Тернопільщини».

Необхідно сказати, що Рада створена наказом Мінекономрозвитку №204 від 09.02.2016, затверджено Положення та склад її учасників, до якого увійшли керівні посадовці місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, уповноважені з питань розвитку туризму і курортів.Рада стала постійно діючим консультативно-дорадчим органом Мінекономрозвитку, який проводить засідання на регулярній основі по черзі в різних містах України. Основне завдання Ради – розробка стратегії і підготовка пропозицій та рекомендацій щодо формування та підвищення ефективності державної політики у сфері туризму і курортів, а також її практична реалізація на регіональному та місцевому рівнях. За час дії ради її засідання уже відбулись в Ужгороді, Чернівцях, Одесі, Херсоні, Львові.


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK