«Два потужних звукових удари відчули практично всі, та навіть більше, жителі Гусятинського району також не на жарт занепокоїлись. Після чого до Чортківської райдержадміністрації та Чортківського районного відділу УДСНС почали поступати чимало дзвінків занепокоїних громадян щодо цих звукових ефектів.

Хочемо одразу подякувати всім хто дозвонився чи намагався дозвонитись і попередити про можливу невідому загрозу, за проявлену пильність та небайдужість і одночасно завірити вас, що дані звукові удари жодним чином не були пов’язані з тренуванням, яке в той же час проводив районний відділ УДСНС на території гуртожитку Чортківського державного медичного коледжу, а ні з пожежею в житловому будинку в селі Білобожниця, що в дійсності, була реальною.

Всі ці події співпали в часі, а додавши до цього всього ще й гудіння сирен пожежних автомобілів можна зрозуміти, чому телефони в райдержадміністрації та аварійно-рятувальних служб району були «червоними».

Насправді, дані звукові ефекти виникли при подоланні літаками так званого звукового «бар’єру» – момент подолання літаком звукового бар’єру (коли швидкість літака стає більше швидкості звуку) супроводжується надзвичайно сильним звуком, схожим на звук вибуху.

Польоти літаків проводяться в рамках військово-повітряного навчання “Чисте небо-2018″»- повідомляється  на сторінці Чортківської районної державної адміністрації у Фейсбук.

43828784_10217074611759309_3618570239630901248_n