Файне місто

Відомий тернополянин відверто розповів про особисте життя та творчість (фото)

Олеже, в історії гурту далеко не один виїзд до Європи. Ваші пісні звучали і в США, і в  Канаді. В якій країні публіка приймала вас найкраще? 

скай

Досить складне питання. По-перше, виділити одну країну було б несправедливо по відношенню до наших прихильників. По-друге, це було б несправедливо до ваших читачів, оскільки обманювати вас не хочеться, адже у кожній країні та в кожному місті зовсім інші атмосфера, енергетика, публіка. Єдине, що поєднує усіх нас з різних куточків Землі – це іскри в очах, які збираються в єдине вогнище музики, що дає натхнення.

В гостях добре чи вдома, все-таки, найкраще? 

З частотою перельотів, країн, гастролей мені здається, що скоро вдома ми будемо почувати себе гостями. Насправді, якою б чаруючою та заманливою не була жага до пригод, завжди тягне додому. Інше питання – що ти вважаєш домом? Для мене – це моя кохана дружина та діти, а не стіни квартири в місті Київ, тому намагаюся поєднувати приємне з корисним і подорожувати всією сім’єю.

Як часто буваєте в Тернополі і чи взагалі вас ще щось поєднує із цим містом?

Тернопіль – це місто, де я народився та виріс, тому з ним мене поєднує навіть більше, аніж з Києвом. Тернопіль – то моя історія, яку я завжди згадую з теплом у серці. Мій перший клас, перші життєві перемоги та розчарування, кохання, яке тримає мене на плаву більшу частину мого життя, початок гурту «СКАЙ»… Більш того, в цьому місті ще й досі проживають мої батьки, друзі та родичі, яких, на жаль, відвідую не часто. Все через щільний гастрольний графік. Проте можу з впевненістю сказати, що кожна поїздка до Файного міста стає невимовною радістю та своєрідними канікулами як для нас із дружиною, так і для дітей.

Як вважаєте, на етапі встановлення Української держави яка роль належить українським артистам? 

Мабуть, зараз українські артисти відіграють одну з ключових ролей у встановленні Української держави. Ми можемо сто разів повторювати те, що окрім депутатів ніхто і ніщо в цій країні не вирішує. Проте, так чи інакше, історію творять люди, які тут проживають. І артистам в цьому випадку надана місія показати на великий загал, хто такі українці, що вони думають, як сприймають та що відчувають. На сьогоднішній день, в зв’язку з квотами на радіо та в телеефірах, люди почули та побачили, що молода українська музика живе та розвивається. Мене невимовно радує цей факт! Адже ми, музиканти, отримали чудовий шанс ще раз звернути увагу публіки на нашу творчість. Головне, не проґавити його. І повірте, існує так багато артистів, які гідні нашої уваги та підтримки.

В інтерв’ю ви часто згадуєте про ідейну складову вашої творчості. Яку ідею несе ваша музика сьогодні і як вона змінювалася від початку заснування гурту?

Ні для кого не секрет, що авторами нашої музики є учасники гурту «СКАЙ», тому ми створюємо пісні, в яких би відображалось сьогодення гурту – внутрішні переживання, емоції, пережиті історії та зроблені висновки. Ми не виконуємо абстрактну музику про щось незрозуміле та далеке. Ми ділимось з нашим слухачем певним досвідом, даруємо щастя та трішки романтичної атмосфери у потрібні моменти. Увесь цей концепт і можна прослідкувати від початку творчості «СКАЙ» і до сьогодення. Єдине, що відмінне – погляди на життя та на оточуючий світ. Ми подорослішали, а з нами – і наша музика.

 Ви взяли участь у Національному відборі на Євробачення 2017. Не засмутилися тим, що не пройшли? Чи пробуватимете наступного року? 

Звичайно, програвати нікому не подобається. Особливо, коли підготовка забрала багато часу та зусиль. Проте ми розуміємо, що це є конкурс, а у будь-якому конкурсі є переможці та переможені. Нехай цього року нам пощастило трішки менше, аніж іншим, але такий конкурс – це величезний досвід для будь-якого артиста. Тому, насамперед, ми вдячні за можливість спробувати свої сили. Щодо наступного року сказати точно не можу, оскільки загадувати так далеко – не варіант для артиста. Можливо, в нас з’явиться бажання та гідний матеріал для змагання європейського рівня. А можливо, саме в цей час, ми відіграємо ювілейний концерт на одній з найкращих площадок Дубліна. Роботи багато. Матеріалу багато. Час покаже.

У 2016 року гурт СКАЙ відсвяткував своє 15-річчя. Позаду чимало досягнень. На цьому етапі чим для вас є успіх у музичному плані? В особистому?

Успіх в тому, що за 15 років ми не зрадили самим собі та нашим прихильникам. В творчому арсеналі гурту – п’ять студійних альбомів, десятки кліпів, концерти як в Україні, так і за кордоном… Ще стільки всього попереду! Чесно кажучи, я приємно вражений, що зараз «СКАЙ» набирає ще більше обертів. Ми зупинятися не збираємось, натхненно працюємо на благо української музичної індустрії!

Спілкувалася Юлія ХІМЯК


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK