Файне місто

Відома тернополянка поділилася секретами успіху

Анастасія Ручкіна – художниця, візажист, перукар.

Люди часто кажуть, що вони не творчі або не вміють малювати чи ще щось там робити. Я завжди у відповідь питаю – а ви пробували це робити? Деколи головне – почати, а тоді входиш в азарт і твориш або витворяєш. Хай це і не за канонами традиційного мистецтва, але це твоє особисте творіння і я впевнена, що знайдеться хоча б одна людина, яка це оцінить. А це вже – досягнення. І ще – митцям-початківцям краще робити перші кроки в групах з однодумцями, наприклад, відвідати майстер-клас чи просто зібратись з друзями. Це важливо! Підтримка та поради не бувають зайвими.

Пам’ятаю, як у школі на уроці малювання робили тиснення на фользі, мене похвалила вчителька. З того часу всі стінгазети були мої. Чіткої мрії про те, ким хочу стати, коли виросту, ще не було, але дуже полюбляла фотографуватись в різних стилях одягу. Це було одне з улюблених занять після уроків в школі. У мене й досі збереглося багацько фотографій, які ми робили з коліжанками на старенький плівковий поляроїд. Тому думаю, що хотіла стати фотомоделлю.

Я навчалася у Тернопільському національному технічному університеті ім. Івана Пулюя на спеціальності «Фінанси і кредит», але душа бажала творити і тому згодом вступила на спеціальність «Дизайнер-конструктор» у Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж. Але й після закінчення вишу не зупиняюсь на досягнутому. Так, минулого року була перша спільна виставка з тернопільськими митцями у галереї краєзнавчого музею. До цього була моя персональна виставка у бібліотеці для дорослих № 5. А цього літа – персональна виставка у кав’ярні «Зернятко».

Успіх – це талант, помножений на працю, плюс віра в себе та трішечки удачі.А також, коли тобі самому не соромно за те, що ти створив. Адже людей не обдуриш. І коли ти задоволений на всі сто відсотків своєю працею, тоді і люди це бачать та оцінять тебе гідно. Для мене вже є успіхом те, що клієнтам подобається те, що роблю.

Натхнення черпаю з подорожей. Як тільки мені випадає нагода кудись поїхати, я відразу пакую валізи. Адже нема нічого кращого, аніж нові міста, люди, знайомства. Тоді у мене  виникають цікаві ідеї для майбутніх робіт.  Ще б навчитись лінь проганяти, і трішечки більше часу протягом дня, щоб прийшов після роботи і ще маєш 5-6 годин для свого хобі.

Також обожнюю природу, адже ця любов проявляється і на моїх роботах. Вважаю, що картини, як й інші твори мистецтва, несуть у собі велику силу, і тому треба бути дуже обережним при їх виконанні, щоб не нашкодити собі та оточенню. Приносити у світ більше добра своїми вчинками – це моє кредо! Я вірю, що мрії збуваються.

a2Творчість чи мистецтво є скрізь. Ми з ним живемо, часто не розуміючи цього. Те, що ви робите. Як одягаєтеся. Як ви любите когось і як говорите. Ваша посмішка і ваша особистість. Те, у що ви вірите і всі ваші мрії. Як ви п’єте чай. Як ви прикрашаєте свій будинок. Або як ви розважаєтесь. Ваш список покупок. Їжа, яку готуєте. Як виглядає ваш почерк. І те, як ви себе почуваєте. Життя – це мистецтво.

Не боюся аудиторії. Якщо роботи гідні уваги, чому би їх і не показати?  Сприймаю добре будь-яку оцінку, а критика, для мене ще більш важливіша, ніж похвала. Тоді можеш глянути на свої роботи під іншим кутом зору, зрозуміти і побачити те, чого не помічав раніше.

Працюю візажистом у салоні краси «Іріс» та перукарем у салоні «Uno».Зайнятість – 7 днів на тиждень, тому робота заполонила всі мої сфери життя. Додому приходжу тільки переночувати. Але коли ти йдеш, а вірніше летиш на улюблену роботу, то не так сильно відчуваєш втому, час там пролітає непомітно.  Це і є щастя, коли робота приносить задоволення та ще й фінансову винагороду.

візаж - робота Анастасії Ручкіної

візаж – робота Анастасії Ручкіної

Ірина СКОРОБОГАТА

 


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK