Файне місто

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

У Світі так багато цікавого,  незвіданого та для того щоб поринути в атмосферу пригод і подорожей не завжди потрібно їхати далеко за моря-океани, багато нового можна для себе відкрити і зовсім поруч – тут, на Тернопіллі. З колегами з усієї країни, вдалось вкотре впевнитись наскільки унікально різнобарвною та чарівною є наша Країна.

Почнемо подорож чарівним Тернопіллям  з Кременця.

Кожний відкриває для себе Кременець і гору Бону по-своєму. Досить невеличке місто на півночі Тернопілля, але дивне та неповторне. На замкові горі Бона відразу відчуваєш подих історії. Якщо навіть колись чув легенду про королеву Бону, яка нібито їхала з гори на гору мостом, натягнутим на шкіряній мотузці, і розбилася, це вже будить уяву. Невже таке було? А як дізнаєшся, що ця фортеця стала першою в нашому краї, яку не змогли здобути в 13 столітті монголо-татарські завойовники хана Батия, виникає бажання пересвідчитися: чи така вже вона неприступна. Зблизька бачиш: легенди виростали не на пустому місці. Колорит цих гір і напівзруйнованих мурів спонукає до міфотворчості.

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля
Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

Тернопільська область – своєрідна маленька Німеччина на території України. На особливу увагу заслуговує мальовниче містечко Заліщики, оточене з усіх боків річкою Дністром. З сушею його з’єднує невеликий місток. Український «півострів» має площу 120 км. А, ось в Німеччині є місто Мозель, яке займає майже аналогічне положення – на півострові, утворюваному річкою. Ракурси, з якого його часто фотографують, як раз цілком аналогічні. Справді, надзвичайно схоже. Тому, мабуть, й “Німеччина”

Крім гарної природи є на що подивитись і в самому містечку Заліщики. За часів польського протекторату в місті збудували старовинний костел, маєток Понятовських, церкву Св. Трійці.

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля
Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля
Мозель. Німеччина
Мозель. Німеччина

Сучасне місто з містичною назвою – Чортків.

    Невелике та затишне, воно справляє приємне враження на туристів. Цікаве передусім старим напівзруйнованим замком, неготичним костелом Св. Станіслава, Покровською церквою, ратушею та дерев’яними храмами. Будівництво Чортківського замку розпочалося 1597 року за ініціативою польського шляхтича Станіслава Ґольського. Після національної-визвольної війни Богдана Хмельницького, численних битв з турками у 1699 році палац відбудовують князі Потоцькі. Наразі замок перебуває в напівзруйнованому стані. Місто Чортків очолює молодий харизматичний мер – Володимир Шматько, колишній боєць АТО, який зараз активно популяризує внутрішній туризм.

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля
Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

Підземний дивосвіт Тернопілля – печера Вертеба

Вертеба не має рівних серед інших печер світу. Тут завжди однакова температура +11 градусів. Довжина її лише дев’ять кілометрів, однак у Вертебі найчастіше губилися люди. За словами завідувача печерою –  пана Олександра, востаннє у лабіринтах Вертеби заблукало троє львів’ян, яких пізніше шукали три доби… Наразі знайшли:)

Під час досліджень, одразу біля входу в печеру, було знайдено величезну кількість керамічних виробів, які помилково віднесли до предметів римської культури, але насправді це було відкриття ще невідомої на той час Трипільської цивілізації.
Про те, що в печері тривалий час перебували люди, немає жодних сумнівів: чорні обвуглені стіни — сліди розведення багать для обігріву й освітлення, розсипи роздробленої кераміки, що слугували лежаками, багато глиняних зернотерок і глеків для зберігання зерна.
У 2004 р. в печері відкрито перший в Україні підземний археологічний музей.

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля
Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

Природне диво – Джуринський, або Червоногородський водоспад.

Земля червоного кольору, червона камінна порода скель. Саме від кольору землі й каміння пішла назва поселення Червоногород, яке було тут кілька століть тому і якого зараз вже не знайдеш на жодній сучасній карті. Диво цього краю – сам Джуринський водоспад, який вважається найбільшим рівнинним водоспадом в Україні. Він заввишки 16 метрів. Важко повірити в те, що до його створення долучилися люди: татари під час облоги замку спрямували річку в інше русло. Минули часи – і тепер ми маємо можливість милуватися красою та приймати цілющі водні процедури. Джуринський водоспад сам по собі є каскадним, тому для екстремалів, любителів джакузі, експериментаторів є безліч можливостей: у верхніх частинах водоспаду вода сильніше масажує тіло, а нижче можна спокійно пірнути слідом. Що ми й зробили.

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

Давнослов”янський унікальний храм – Монастирок

 Храм облаштований в скельній печері на стрімкому лівому березі річки Серет.

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

Місцеві мешканці свідчать, що до цього місця приїжджають звідусіль прочани, щоб помолитися та одержати духовне і фізичне зцілення, хоча сюди досить важко добиратися, оскільки тут відсутнє автобусне сполучення. Крім того, біля печерного храму та жертовного каменя розташована ще одна реліквія – сліпучо-білий хрест, який вважається хрестом родинного щастя. Для того, щоб знайти свою другу половинку, чоловікам необхідно промовити під хрестом тричі молитву “Отче наш”, а жінкам – тричі “Богородице Діво”. Поруч, у гроті-печері чи не єдина в світі ікона “Ісус із закритими очима”. За переказами, ікона зображує момент, коли Ісус закрив очі, бо не міг бачити, що творили люди, але все ж простив їм гріхи їхні. За повір’ям, на цьому місці відпускаються найтяжчі гріхи.

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля
Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

І на останок – Острів Закоханих

 Дуже романтичне місце знаходиться в Тернополі, в центрі великого Тернопільського ставка, біля якого ми прогулювалися пізно ввечері. Острів був створений під час відновлювальних робіт після Другої Світової війни. Добираються до нього по спеціальному мосту або човном. В Тернополі існують свої любовні повір’я щодо романтичного Острова. Так, якщо пара закоханих буде дивитися в дзеркальні води ставка, то зможуть розгледіти своє майбутнє. Острів законах у Тернополі відносять до десятки найромантичніших місць України.

Звичайно, цікавинок на Тернопіллі набагато більше. Подорожуйте, щоб побачити світ на власні очі!

Велика мандрівка Україною. 7 перлин Тернопілля

Джерело


Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK