В Тернопільському обласному військовому комісаріаті розповіли, що дані, які отримує військкомат від органів місцевого самоврядування, не завжди достовірні. А інколи інформація, яку вони надають, надходить не своєчасно. Це головна причина того, що повістки приходять людям, які вже загинули, або уже перебувають в АТО. Кажуть, що помилитися може кожен і завжди приносять вибачення.
«Списки тих, хто стає на облік, подають органи місцевого самоврядування. Якщо вони подають, що людина жива – виписується повістка. Якщо в реалі вона вже не з нами, то ми приносимо свої вибачення. Але хтось має відповідати за те, що надає неправдиву інформацію, або робить це не своєчасно», – розповідає головний військовий комісар Володимир Катинський.
Військовий комісар Тернопільського об’єднаного міського військового комісаріату Сергій Гаврилюк каже, що інколи за ніч виписують 6 тисяч повісток, і якщо у них немає повідомлення про те, що людини немає в живих – їй вона надходить:
«У військовому комісаріаті не працюють роботи, а люди. Всім властиво помилятися. Деколи за одну ніч ми виписуємо по 6 тисяч повісток. Якщо в нас немає повідомлень про те, що людина померла, а його особова справа чи карточка ще перебуває в картотеці військовозобов’язаних призовиків – повістка виписується».
Каже, що деколи викликають людей, які вже несуть службу: «Бувають випадки, що ми викликаємо людей, які вже служать. Ми цього не заперечуємо, але в цьому нічого смертельного немає. Ми розбираємось та вибачаємось».
Юлія ШВЕЦЬ
[…] Це головна причина того, що повістки приходять людям, які вже загинули, або уже перебувають в АТО. Кажуть, що помилитися може кожен і завжди приносять вибачення, пише Файне місто Тернопіль. […]