Тернопільська область розташована на заході України в межах Подільської височини.
Файна набережна файного міста #Тернопіль ???????
10 вересня 2016 року. Фото – Антон Марчевський
Зими м’які, літо тепле, вологе. Територія області заселена задовго до н.е., входила до складу Київської Русі, з XIV століття-Польщі, Австро-Угорщини (1772-1918), з 1809р.-імператорської Росії, Польщі (1918-1939), з 1939р. Українська РСР, з 1991р. – Україна.
Область переважно сільськогосподарського напрямку розвитку, основне-вирощування зернових, цукрових буряків, тваринництво.
У промисловості найбільш розвинена-харчова, машинобудування та легка промисловість.
По області протікає понад 120 річок і річечок довжиною понад 10 км, 14% території покрито лісами, 15% займають ландшафтні парки, заповідники, пам’ятки природи та садово-паркового мистецтва як регіонального так і державного значення.
Найбільш відвідувані туристами-Товтровий кряж, Кременецькі гори, Дністровський каньйон, карстові печери.
Збереглося безліч пам’ятників старовини: Почаївська лавра, палац Вишневецьких з парком XVIII століття, монастир бернардинів у Гусятині та ін.
На Тернопільщині знаходиться третина з усіх збережених замків і замкових споруд України.
В області є до 20 санаторіїв, багато створені на базі місцевих цілющих мінеральних вод.
Незважаючи на величезні рекреаційні і туристичні ресурси, інфрасструктура супутня туризму знаходиться в стадії розвитку.
Основними, яскраво вираженими напрямками розвитку туризму є-рекреаційний, пізнавальний, екскурсійний, сільський, зелений, водний, спелеотуризм, гірський і екотуризм.
Залишити відповідь