Файне місто

Тернополянин Яків Смолій може очолити Національний банк

810861_w_300— Зараз розглядається одна кандидатура на посаду голови Нацбанку — це виконувач обов’язків Яків Смолій. Якщо його винесуть на голосування в парламент, значить голоси будуть, — каже народний депутат від “Блоку Петра Порошенка” і представник Кабміну у Верховній Раді 43-річний Вадим Денисенко 19 грудня.

Голосування мало відбутися 21 грудня, за його словами.

56-річний Яків Смолій із 11 травня виконує обов’язки керівника Національного банку. Тоді чинний голова НБУ Валерія Гонтарева, 53 роки, подала президентові заяву про відставку за власним бажанням. З 26 вересня вона — у відпустці за свій рахунок до затвердження відставки.

Смолій потрапив у Нацбанк 1991 року, пише “Gazeta.ua”. Працював у комп’ютерному відділі в Тернопільському обласному управлінні НБУ. Із 1994-го до 2005 року очолював управління автоматизації. Пізніше був у керівництві банку “Аваль”. Потім створив із партнерами банк “Престиж”. Входив до наглядових рад страхових компаній. Займався молочним бізнесом. Із квітня 2014-го — заступник голови Нац­банку. Кандидат економічних наук, володіє англійською мовою. Одружений, має двох дочок.

У декларації за 2016 рік вказав кошти на банківських рахунках $3 963 668 і понад 6 млн грн. За рік отримав 1 823 737 грн зарплати. Володіє чотирма й має у спільному користуванні три земельні ділянки. Є співвласником 12 офісних приміщень, будинку і фізкультурно-оздоровчого комплексу в селі Погреби під Києвом, апартаментів в окупованому Севастополі. Задекларував машину для гольфу та гідроцикл.
One Response to Тернополянин Яків Смолій може очолити Національний банк

  1. Маруся коментує:

    Очень украинские имя и фамилия . Откуда берут э этих “щырых украинцев???

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK