У Тернополі завдяки онлайн-карті відтепер можна дізнатися, де поруч із домівкою є пункт прийому вторинної сировини, а відтак – заробити на смітті. Нещодавно в міській рад прийняли рішення, яке зобов’язало містян сортувати сміття. Як при цьому заробити, – дивіться у сюжеті Тернопіль1.
ТЕМА: У ТЕРНОПОЛІ ЗАПРАЦЮВАЛА ОНЛАЙН-КАРТА ДЛЯ СМІТТЯ
Не виходячи з дому, можна дізнатися, де поблизу вашого будинку розташований пункт прийому вторинної сировини. Це завдяки інтерактивній карті. На ній більше 30 позначок. Карту створили в рамках пілотного проекту «Екокультура», за сприяння Фонду Богдана Гаврилишина.
ЮРІЙ КУЛИК КООРДИНАТОР ПРОЕКТІВ ГО «Файне.UA»: «В рамках проекту ми створили сайт…» до «…точки збору вторсировини».
Юрій Кулик показує як це працює: «Якщо ми знаходимося в центрі…» до «…картон пластик».
На сайті можна дізнатися не лише про те, де знаходиться пункт, а й про те, як правильно сортувати сміття і які відходи не придатні для переробки.
ІВАН РУДАКЕВИЧ, СПІВКООРДИНАТОР ПРОЕКТУ «ЕКОКУЛЬТУРА»: «Згідно тих даних, якими оперують країни ЄС, у тому числі й в Україні, близько 40 % відходів можна відсортувати: папір, метал пластик та інші відходи. Якщо цю компоненту вилучити, то ми зможемо знизити тариф на вивезення сміття і покращити матеріальний стан мешканців».
ОЛЬГА ПАВЕЛКО, ПРАЦІВНИЦЯ ПУНКТУ ПРИЙОМУ СКЛОТАРИ №27: «Приносять як коли макулатуру…» до «… приносять усе».
Поки ми розмовляємо з пані Ольгою, літня жінка принесла пакет макулатури. Розповідає, що ці кілька гривень для неї дуже важливі.
ЄВГЕНІЯ МАКАРОВА, ПЕНСІОНЕРКА: «На хліб, бо не хватає тих грошей…» до «… сама баба живе і мусить тягнути».
Цього року сортування сміття для тернополян стало обов’язковим. Таке рішення прийняли у міській раді. Невдовзі на подвір’ях будинків встановлять контейнери для роздільного сортування сміття.
МИХАЙЛО ДЕРЕВОРІЗ ДИРЕКТОР ПП «СХІДНИЙ МАСИВ»: «Ми готові до сортування сміття. В жодному будинку немає сміттєвого провода…» до «…всі контейнерні майданчики».
Тих тернополян, які не сортуватимуть сміття та тих підприємців, які не забезпечать відповідні контейнери, чекають штрафи. Його розмір від 340 до 1360 гривень. З 1 червня за це візьмуться муніципальні інспектори.
Оксана Смільська, Віталій Куземко, Тернопіль1.
Залишити відповідь