Тернопіль

Тернополянам розповіли, як уберегтися від бродячих собак

Багатьом тернополянам хоч раз у житті доводилося відчути на собі агресію і навіть «зуби» розлючених безпритульних собак, на яких останнім часом дедалі частіше скаржаться місцеві жителі. Ми розповімо, що робити для того, аби не стати черговою жертвою бездомних тварин.
собака

На малолюдних вулицях, у під’їздах, завулках, біля сміттєвих баків, ринків та інших місцях інколи не уникнути зустрічі з безпритульними чотирилапими, які можуть сприйняти мирних людей за непроханих гостей на своїй території.

Деяким жителям вдається уникнути сутички з вороже налаштованими чотирилапими безхатченками та не стати їх черговою жертвою. Тільки ще частіше «сміливцям» після зустрічі з тваринами доводиться відвідувати медичний заклад та робити щеплення від сказу. А буває, що від зубів бездомних собак дістається і домашнім улюбленцям, які супроводжують вас на прогулянці. Їм, як і людям, легко можна перейняти від бродячих тварин небезпечне вірусне захворювання, яке навіть може закінчитися смертю.

Були ви колись жертвами бездомних чотирилапих, чи ні, варто згадати поради з безпеки життєдіяльності, яких колись вас навчали у школі:

1)      Якщо собака з’явився на вашому шляху, спробуйте обійти це місце. Тримайте дистанцію між вами не менше 10 метрів, оскільки будь-який об’єкт, який знаходиться на відстані менше 10 метрів, сприймається ним як потенційно небезпечний, тож, з метою захисту тварина може атакувати першою. Не варто довіряти незнайомому собаці, навіть якщо він не виявляє ознак агресії.

2)      Якщо ж він помітив вас і прямує назустріч, не намагайтеся бігти, щоб не викликати у тварини мисливського інстинкту нападу ззаду і не стати легкою здобиччю. Зупиніться, не робіть різких рухів, не кричіть. Намагайтеся не показувати страху та хвилювання перед вороже налаштованим собакою.

3)      Поширена помилка, що собака з цуценятами надзвичайно небезпечна. Суки рідко відходять від цуценят, щоб напасти на людину. Якщо ви полізли до цуценят – то інша справа. Так що досить просто спокійно пройти мимо.

4)      Якщо собака зустрічає вас дзвінким гавкотом, то швидше за все не вкусить. В такий спосіб тварина намагається налякати вас, зібрати підмогу. Собака, який планує напасти на вас, як правило, діє мовчки, він упевнений у своїх силах.

5)      Якщо це зграя, то виберіть найбільш великого, масивного і з високо піднятим хвостом собаку,дивіться на нього, але не в очі.

6)      Якщо собака виявляє ознаки агресії, віддавайте твердим голосом команди типу : «Місце, стояти, лежати, фу!».

7)      Якщо собака нападає на вас, киньте в його бік залізний ланцюжок, в’язанку ключів, будь-який інший предмет, який при падінні утворить гучний брязкіт. Це спантеличить нападника та дозволить виграти час, щоб, у першу чергу, закрити горло та обличчя і озброїтися засобами захисту, як принесеними із собою, так і підручними.

8)      При стрімкому нападі собаки за відсутності підручних засобів захисту слід завдати йому сильного удару ногою, намагаючись потрапити в область трахеї, під щелепою; якщо вийде — є шанс, що вам дадуть спокій.

9)      Під час атаки намагайтеся ухилитися від стрибків та не дозволяйте збити вас з ніг. Щоб не впасти на землю, притуліться спиною до стіни, огорожі чи будь-якої іншої міцної будови. Захищаючись підручними засобами, поволі відступайте до безпечного місця, де можна сховатися, наприклад, відкритих дверей під’їду в будинку.

10)   Намагайтеся кожен напад собаки зустрічати якомога сильнішим ударом підручними засобами або ногою, рукою за їх відсутності. У випадках нападів тварин є важлива психологічна складова: кожна поразка нападника підриває його упевненість у власних силах, а кожна успішна атака стимулює до нових нападів до повної перемоги над жертвою.

11)   Опинившись у безпеці або нейтралізувавши нападника, покличте на допомогу сусідів, перехожих. Якщо напад на вас здійснив собака, що має власника, докладіть зусиль, аби затримати останнього, та викликайте міліцію. Якщо винуватець інциденту зник, зверніться до правоохоронців для притягнення власника собаки до відповідальності.

Тернополяни



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK