Файне місто

Тернопільський актор, що кинувся з ножем на світлотехніка, за грати не сяде

Два роки умовно дав суд уже екс-актору Тернопільського драмтеатру  Віталію Зубченку за напад з ножем на світлотехніка Андрія Гурневича. Окрім того,  актор не буде сплачувати ні моральної, ні матеріальної шкоди — потерпілий відмовився від заявленого раніше цивільного позову, бо помирився з обвинуваченим.

Актор, що кинувся з ножем на світлотехніка в театрі, в тюрму не сяде

Таку крапку в історії конфлікту двох друзів Тернопільський міськрайонний суд поставив ще 15 січня 2018 року. Втім, оприднили документ в Єдиному держаному реєстрі судових рішень лишень 9 лютого, пише “20 хвилин”.

Інцидент, нагадаємо, трапився 14 лютого 2017 після зіграної з аншлагом вистави. Актор, перебуваючи в нетверезому стані, кинувся на світлотехніка з ножем. Причому до цього дня вони були друзями.  Актор умисно наніс ножем один удар в нижню третину правого стегна, два удари в нижню третину лівого стегна, один удар в ліву бокову поверхню шиї. Як розповідали торік колеги з театру, ніж пройшов за кілька мілімертів від сонної артерії.  Відтак стан світлотехніка був важкий — чоловік втратив багато крові.

Нападника  ж майже відразу затримали правоохоронці. Вони внесли відомості про подію до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 121 КК “Умисне тяжке тілесне ушкодження”.  Нападнику  загрожувало від 5 до 8 років тюрми. Як міру запобіжного заходу йому спершу обрали домашній арешт, а згодом змінили на тримання під вартою з можливістю внесення застави — 60 тис. грн. Заставу внесли, і обвинувачений  у березні 2017 року вийшов на волю.

Розкаявся у вчиненому він вже у суді. Свою вину визнав повністю та розповів, що під час спільного розпивання спиртних напоїв в приміщенні  електроцеху у нього виник словесний конфлікт із Андрієм Гурневичем. В ході цього конфлікту він схопив зі столу ніж та наніс три удари в ногу і один — в шию. Також повідомив,  що вже відшкодував збитки, завдані злочином та попросив суд суворо його не карати,  не позбавляти волі.

Про аналогічний розвиток подій розповів у  суді і потерпілий світлотехнік. А ще сказав, що наразі з обвинуваченим помирився. Відтак також попросив суд суворо не карати обвинуваченого та залишити без розгляду заявлений ним цивільний позов про відшкодування матеріальної та моральної шкоди. Мовляв,  шкода, завдана злочином йому, відшкодована йому  в повному обсязі.

Відтак суд визнав обвинуваченого винним у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 121 КК, дав п’ять років тюрми. Але, відповідно до ст. 75 КК України, сказав звільнити його від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому два роки іспитового строку.
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK