Тернопіль

Тернопільських вчених відзначили у Верховній Раді України (фото)

Молоді вчені та викладачі університету, асистенти кафедри ботаніки та зоології, старші наукові співробітники науково-дослідної лабораторії (НДЛ) екології та біотехнології, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (ТНПУ) к.б.н. Майорова О.Ю. так.б.н. Мосула М.З. відзначені високою нагодою – Премією Верховної Ради України.
к.б. н. Мосула М.З. та науковий керівник д.б.н. Дробик Н.М.
К.б. н. Мосула М.З. та науковий керівник д.б.н. Дробик Н.М.

Щорічно в Україні присуджують 20 Премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Цю нагороду молоді дослідники отримали за представлену у Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти наукову роботу «Збереження та відтворення біологічного різноманіття роду Gentiana L. – еколого-генетичний підхід».

Приємно зазначити, що свій науковий шлях молоді науковців розпочали з у НДЛ екології та біотехнології, ще будучи студентами другого курсу хіміко-біологічного факультету та виконуючи на базі лабораторії магістерські роботи. Обидві продовжили навчання в аспірантурі ТНПУ і захистили кандидатські дисертації під керівництвом доктора біологічних наук, професора Дробик Надії Михайлівни.

к.б. н. Майорова О.Ю. та науковий керівник д.б.н. Дробик Н.М
К.б. н. Майорова О.Ю. та науковий керівник д.б.н. Дробик Н.М.
Заслуговують на увагу цікаві дослідження, які ведуться У НДЛ екології та біотехнології під керівництвом проф. Дробик Н.М.

Ці дослідження спрямовані:

– на розробку біотехнологічних прийомів введення в культуру in vitro рідкісних лікарських та декоративних видів рослин;

– відновлення порушених та знищених природних популяцій культивованими in vitro рослинами; дослідження особливостей накопичення біологічно активних речовин у культурах клітин і тканин лікарських видів рослин та з’ясування факторів регуляції вторинного метаболізму in vitro;

-відбір високопродуктивних культур тканин і органів лікарських видів рослин як потенційного джерела екологічно чистої та економічно вигідної сировини для фармацевтичної промисловості;

-розробку фізіолого-біохімічних та генетичних основ біотехнології рідкісних лікарських видів рослин; дослідження біохімічних та молекулярно-генетичних особливостей культур клітин і тканин in vitro рідкісних видів рослин флори України;

– дослідження екологічних та молекулярно-генетичні характеристик популяцій рідкісних видів рослин  тощо.

Лабораторія активно співпрацює з науковими установами та вищими навчальними закладами, а саме:

– з відділом генетики клітинних популяцій ІМБіГ;

– відділом генетичної інженерії Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, ботанічним садом імені академіка О.В.Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

– Інститутом клітинної біології та генетичної інженерії НАН України та ін.
У лабораторії екології та біотехнології
У лабораторії екології та біотехнології 

Авторами циклу наукових праць використано підходи, які співвідносяться із світовими. Аналогічні роботи для інших видів рослин проводяться у багатьох країнах світу, але, на жаль, все ще залишаються унікальними на теренах України. Молодими науковцями у результаті спільних досліджень розроблено комплексний підхід до збереження та відновлення рідкісних видів роду Тирлич на основі оцінки їх еколого-фізіологічних, молекулярно-генетичних характеристик та застосування біотехнологічних методів. Як результат, дослідження молодого наукового колективу були відзначені як сучасні, актуальні та такі, що заслуговують на всіляку підтримку та увагу з боку наукової спільноти, природоохоронних установ та фармацевтичної промисловості.

Щиро вітаємо наших молодих колег з заслуженою відзнакою! Наснаги Вам, молоді науковці, творчих успіхів, нових цікавих відкриттів та їх успішної реалізації на практиці! І ще найважливіше – не зупинятись на досягнутому!

Заступник декана хіміко-біологічного факультету, к.б.н., доцент Андрій Іванович Герц



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK