Файне місто

Тернопільські правоохоронці розповіли, як уберегти дитину від викрадачів

PM507image004Безпека дітей – одне з головних питань, які турбують будь-якого батька. Якщо ви хочете бути впевнені, що ваше чадо не потрапить ні в яку небезпечну ситуацію, вам слід заздалегідь навчити дитину правилам поведінки.

Останнім часом все частіше у мас-медіа та в соціальних мережах з’являються повідомлення про зникнення, викрадення дітей та підлітків: то зі школи не повернулися, то з прогулянки, то сусіди бачили, як їх садили до якоїсь автівки. Дещо з цього, на жаль, виявляється правдою, але більшість є фейком. Однак, чи не в кожного батька-матері відразу виринає думка: а що, як і моя так само пропаде – заберуть, украдуть, втече з дому? Як поводитися зі зловмисниками та що робити при зустрічі з ними, розповіли тернопільські правоохоронці.

Задайте їм наступні питання. Не виключено, що відповіді дитини стануть для вас несподіванкою.

 1. Що робити, якщо батьків немає вдома, а хтось намагається відкрити двері?– Необхідно терміново зателефонувати батькам чи іншим родичам, а потім в поліцію (102). За цей час батьки зможуть попередити сусідів по телефону, і дитинінададуть допомогу. Навчіть дитину набирати номер 102 на телефоні!
 2. Візьмеш ти цукерку чи будь який презент у незнайомої жінки?– У незнайомих людей брати їжу, іграшки, а тим паче таблетки, ліки категорично заборонено!
 3. Незнайомий дорослий просить тебе про допомогу. Допоможеш ти йому? – Коли людина потребує допомоги, то в першу чергу звертається до дорослих. Тому якщо якийсь незнайомець просить допомогти, слід йому відповісти категоричною відмовою. Відповідати потрібно швидко і відразу ж йти! На загальні запитання, приміром, яка це вулиця чи котра зараз година, відповідати “не знаю”, “спитайте в дорослих”. Маніпулятивні шахрайські техніки починають діяти з моменту стверджувальної відповіді жертви, а тому, здавалося б, невинне “так” особливо небезпечне!
 4. Що потрібно робити, якщо на тебе нападає зграя собак?-У ситуаціях з тваринами – головне зберігати спокій і не провокувати їх на агресію. Можна відвернути собак за допомогою якого-небудь предмета типу шапки, парасольки. Потрібно поступово віддалятися, щоб не зустрічатись з собакою очима і не повертаючись до неї спиною.
 5. Підеш ти в гості до однолітка, з яким щойно познайомився?Ходити в гості до малознайомих людей, навіть однолітків, не можна ні в якому разі.
 6.    Кому можна відкривати двері, якщо ти один вдома? – Чужим людям відкривати двері категорично забороняється! Це стосується будь-яких незнайомців, незалежно від статі і віку. Навіть якщо вони представляються працівниками будь-яких комунальних служб чи навіть поліцейськими.
 1. Що ти будеш робити, якщо незнайомець схопив тебе і не відпускає?-Треба якомога швидше привернути увагу людей. Можна кричати і битися. Також можна бити по автомобілям, які стоїть поруч – можливо, спрацює сигналізація. Це приверне увагу. Коли невідомі намагаються схопити за руку, голосно привернути увагу оточення вигуками “Не чіпайте мене!”, “Люди, допоможіть!” або ж втекти у найближчий магазин чи аптеку. Тобто звернутися до людей, які працюють і не можуть покинути свого робочого місця.
 2. Як ти вчиниш, якщо загубишся в натовпі людей?-У такому випадку слід зберігати спокій. У натовпі необхідно поступово зміщуватися до краю, але не намагатися йти проти людського потоку.
 3. Що ти будеш робити, якщо хтось в інтернеті загрожує тобі або твоїм близьким?– Про загрози будь-якого характеру слід негайно повідомити батькам, поліції або службі довіри.
 4. Якщо ти чекаєш ліфт і до тебе підійшли незнайомці, ти поїдеш з ними разом? – На пропозицію зайти в ліфт з незнайомцями потрібно відповідати однозначною відмовою. Навчіть дитину в такій ситуації відповідати, що вона чекає на батьків, які невдовзі підійдуть.
 5. Що робити якщо незнайомець просить тебе сісти вавтівкута відвезти до батьків? – Не наближатися до автівки з відчиненими дверцятами, навіть якщо невідомі стверджують, що є друзями батьків чи в салоні на нього чекає хтось з родичів. Не розмовляти з людьми, які перебувають в транспорті!

PM635image003Є й основні поради батькам:

Перебуваючи в громадському місці з маленькою дитиною, не відпускати її від себе, не залишати без нагляду. Няню вибирати тільки з-поміж знайомих., або за перевіреними рекомендаціями.

Не відправляти малу дитину в магазин по продукти та не пускати на вулицю ввечері.

Не залишати малюка самого в ігровій зоні супермаркету.

Придумати спеціальне кодове слово (воно має бути відоме лише членам родини!). Іноді викрадачі дітей, особливо в тих випадках, коли один із батьків проживає окремо, переконують, що їх прислав тато, що дитина повинна піти додому з ними, бо мама захворіла. Тоді, знаючи кодове слово, дитина зможе легко викрити зловмисників.

Батьки завжди повинні знати, де перебувають їхні діти, бути з ними на зв’язку.

Бережіть своїх дітей, розмовляйте з ними, попереджайте про можливу небезпеку!
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Пошук

МИ У FACEBOOK