Файне місто

Тернопільські котельні на альтернативі безпечні для людей та довкілля, – доведено Державною екологічною службою

Альтернатива газу та доступність, здоров’я людей і чисте довкілля – чи можливо усе це одночасно? Держекоінспекція провела позапланову перевірку торф’яної котельні, що на вулиці Лемківська у Тернополі. І оприлюднила висновки: Так можливо.

Ні шуму, ні звуку, ні викидів

КотельніКотельна на альтернативних видах палива на вулиці Лемківській у Тернополі працює вже 2 тижні. Працює вона на торф’яній крихті. Паливо одразу потрапляє у котел. Усі процеси закриті і у атмосферу не потрапляють шкідливі викиди.

«Шум у межах норми, стороннього засобу не існує. Викиди – це проста водяна пара, яка не несе шкідливих речовин. Немає жодних нарікань від людей, які мешкають на сусідніх вулицях. Навпаки, вони розуміють важливість її роботи для міста. Нарікання та претензії мають лише невелика група активістів, які тут не проживають і представляють політичну силу відомого українського газового олігарха», – зазначив представник теплопостачальної компанії.

Фото: 20 хвилин

Фото: 20 хвилин

Котельні на альтернативі безпечніші від газових

Однак, щоб розставити всі крапки над «і» було прийнято рішення провести позапланову перевірку котельні Державною екологічною інспекцією у Тернопільській області.

Інспектори провели заміри забруднюючих речовин, які утворюються під час спалювання палива. Виміряли наявність азоту, вуглецю та сірки діоксину.

Всі заміри та обчислення були ще раз перевірені у лабораторії і екологи оприлюднили вердикт:

«Встановлено, що реальні показники замірів значно менші від дозволених екологічним законодавством норм викидів. Так що мешканці прилеглих вулиць до котельні та всі мешканці Тернополя можуть бути впевнені у власній безпеці. Загроз для здоров’я та для екології немає», – йдеться у вердикті Державного інспектора з охорони навколишнього середовища у Тернопільській області Михайла Міщія.

Щоб читач зрозумів все вірно, висновки інспекції означають, що викиди котельні на альтернативі є навіть меншими від викидів котелень на інших видах палива, у тому числі й на газі.

Підтримав свого колегу і начальник Державної екологічної інспекції у Тернопільській області Едуард Ференц.

За його словами, після початку діяльності інспекція перевірить й інші котельні на альтернативі, щоб всі тернополяни були впевнені на 100 % у своїй безпеці.

«Будуть перевірені й інші котельні на альтернативі, після того як вони почнуть роботу. Керівництво теплопостачальної компанії само йде з нами на контакт і пропонує перейти позапланові перевірки на всіх альтернативних котельнях. Тому проблем жодних не буде», – підкреслив начальник Держеконспекції.

На тернопільські альтеративні котельні дивиться вся Україна

Сьогодні у час нової російсько-української газової війни, на альтернативні котельні у Тернополі дивиться вся України. У цьому переконані у теплопостачальній компанії.

«Інші міста вивчають наш досвід, щоб теж поступово переходити на альтернативні джерела палива. Їм також доведеться долати страшний опір газового лоббі. Але для України немає іншої альтернативи. Адже не припустимо, щоб посеред зими будинки в українських містах відключалися від газу, закривалися школи та садки. Тому всі українські міста теж починають відмовлятися від дорогого і «ворожого» російського газу. І дуже добре, що приклад показує Тернопіль», – підкреслили у компанії.

Нагадаємо, нещодавно Державна установа «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва НАМН України» з Києва рекомендував Держпродспоживслужбі України погодити «Матеріали оцінки впливу на навколишнє середовище у складі робочого проекту «Технічне переоснащення котельні у Тернополі для використання альтернативних видів палива».

Перекладаючи з наукової «мови» на звичайну, це означає, що профільний державний Інститут громадського здоров’я, після багатьох екологічних аналізів, громадських слухань та вивчення дозвільних документів, дав добро Держпродспоживслужбі України видати дозвіл на роботу котелень на альтернативному паливі у Тернополі.

Віра Сотник.

One Response to Тернопільські котельні на альтернативі безпечні для людей та довкілля, – доведено Державною екологічною службою

  1. Не Бойко коментує:

    Брехня.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK