Файне місто

Тернопіль лідер рейтингу інвестиційної ефективності серед усіх міст України (таблиця)

54545_c61b64d0c9f70a3741549b677abed419-1024x683Аналітична агенція «Євро-Рейтинг» оновила рейтинг інвестиційної ефективності міст України за підсумками 2-го кварталу 2017 р. Відтак, вперше, Тернопіль посів найвищу сходинку рейтингу, випереджаючи навіть Київ.

За підсумками набраних балів за 2-й квартал 2017 року Тернопіль отримав 242 бали, випередивши на 28 балів Івано-Франківськ, що став другим в рейтингу відповідно. Столиця України розділила 3-4 місця з Вінницею.

За підсумками 1-го кварталу 2017 року, Тернопіль уже демонстрував максимальну інвестиційну ефективність, отримавши 215 балів, проте настільки високого результату, як цього разу, місто досягло вперше.

«Тернопіль нині почав випереджати такі визнані регіональні центри «тяжіння» інвестицій, як Львів, Дніпро і Одеса. А за працевлаштуванням безробітних, прийняттям в експлуатацію житла, наданим послугам, місто обіймає 4, 2 і 2 місця відповідно. Темпи ж приросту та обсяги даних показників в розрахунку на одного мешканця Тернополя одні з найвищих в Україні», – зазначає гендиректор «Євро-Рейтингу» Григорій Перерва виданню «Економіст».

У свою чергу міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив, що першочергове завдання місцевої влади забезпечити сприятливі умови для розвитку бізнесу. Особливо малого та середнього.

«У Тернополі прийнята та ефективно діє програма підтримки малого та середнього бізнесу. Лише протягом останніх місяців, у міру своїх повноважень, мерія досягнула значного спрощення умов для ведення бізнесу. Йдеться про рішення автоматично продовжувати договори оренди комунальної землі тим підприємцям, які справно платять податки і не мають порушень. Раніше саме ці питання створювали чи не найбільше проблем, оскільки кожен такий договір доводилося розглядати окремо. З початку року було у 33 рази зменшено ставку орендної плати за землю, а також встановлено одну з найнижчих ставок податку на нежитлову нерухомість на рівні приблизно у 3 рази нижчому від максимально дозволеної. Це значить, що у місті створюються сприятливі умови для розвитку виробництва», – зазначив міський голова Тернополя.

Сам Сергій Надал називає малий та середній бізнес економічною опорою тернопільської громади. Він так описав свою стратегію розвитку міста.

«Кожне активне підприємство – це робочі місця. Чим більше працює людей і менше безробіття, тим вищими будуть зарплати. Вищі зарплати – люди більше купують товарів. Більше підприємців та підприємств – це основа місцевої економіки. Загалом більша економічна активність – це більше грошей у бюджет. Більше виконаних робіт з благоустрою та соціальних проектів. Будемо робити все, що є в наших силах, щоб підприємець і громада були партнерами», – підсумував мер Тернополя.

Нагадаємо, результати аналітичної агенції «Євро-Рейтинг» не єдині, які підтверджують високу інвестиційну привабливість Тернополя.

Так нещодавно Національне рейтингове агентство «ІВІ-рейтинг» оновило рівень кредитного рейтингу та інвестиційної привабливості Тернополя. У результаті проведених досліджень рейтинговим агентством було підвищено рівень інвестиційної привабливості Тернополя з invBBB (достатня привабливість), який був у 2016 році, до рівня invA – (висока привабливість).

Така зміна рейтингу означає, що місто за останній рік характеризувалося високою інвестиційною привабливістю у порівнянні з іншими об’єктами рейтингоутворення. Окрім того, агентство вкотре підтвердило кредитний рейтинг Тернополя на рівні uaBBB зі збереженням прогнозу «стабільний».

Позитивну оцінку нашому місту дають не лише у фінансовій сфері. Зокрема у квітні цього року незалежні експерти «Слово і діло» назвали тернопільського міського голову найбільш відповідальним серед мерів обласних центрів. У даному рейтингу оцінюється співвідношення між даними і виконаними обіцянками. Очільник Тернополя набрав 63 %. У рейтингах «Слово і діло» тернопільський міський голова стабільно посідає найвищі позиції вже протягом трьох років поспіль.

Віра Сотник

 

Screenshot_111017_r
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK