Забрали пільги та зменшили виплати – так українська держава піклується про політв’язнів та репресованих. Ці люди отримують 200 гривень з обласного бюджету та близько 50-ти з державного. Від копійок, які виділяє влада, багато людей просто відмовляється.
– 17 квітня 1991 року був прийнятий Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». Досі він жодного разу не переглядався, але постановами Кабінету Міністрів було забрано пільги в політв’язнів. Там було чітко прописано, що їм повинні за кожен місяць відсидки платити 140 гривень. З цієї суми уряд примудрився зробити 7 гривень і 50 копійок. Велика частина політв’язнів відмовилася від цієї суми, – розповідає голова Тернопільського обласного товариства дітей політв’язнів та репресованих Дем’ян Чернець.
Він каже, що несправедливо влада вчинила з доплатою до пенсії: – У Законі про соціальне страхування зазначено, що політв’язні мали отримувати щомісячно доплату до пенсії 50% від мінімальної пенсії за віком. Зараз вона складає 1074 гривень. Ті, хто був виселений на спецпоселення, поки батько був у тюрмі, мали отримувати доплату 25% від мінімальної пенсії. Спочатку держава платила 9 гривень і 50 копійок доплати політв’язням та половинку для людей, які жили на спецпоселенні. Люди почали скаржитися в суди, і тоді держава змилосердилася та зробила доплату політв’язням у 56 гривень – це десята частина від того, що вона має доплачувати, – говорить Дем’ян Чернець.
Не виконала держава також обіцянку надати автомобілі людям, які стали інвалідами під час арешту, а придбати ліки із знижкою 50% у будь-якій тернопільській аптеці – неможливо.
Чоловік каже, що таких людей з кожним роком стає все менше, а владі легше дочекатися, поки їх не стане взагалі.
Юля Швець
Залишити відповідь