Файне місто

Пліснява і скрута: на Тернопільщині гине музей села, яке дотла спалили гітлерівці

muzej_molotkivska_tragedija_5492Понад 4 тисячі експонатів музею села Молоткова на Тернопільщині, яке спалили гітлерівські нацисти, тісняться в сільраді. Люди просять владу врятувати комплекс, який гине від плісняви.

Про це йдеться у відкритому листі до голови облдержадміністрації Степана Барни.

Навесні Тернопільщина відзначатиме 75 років з часу трагедії в Молоткові. 29 квітня 1943 року гітлерівці знищили 617 жителів села – від вояків УПА до немовлят.

Згодом тут відкрили меморіальний комплекс і музей, сюди їздили численні екскурсії не тільки з усієї України, а й із сусідніх країн, передає “ZIK”.

«Із часом споруди і загалом територія комплексу набули неохайного вигляду, музей навіть після зовнішнього ремонту не працює, оскільки не дають змоги ганебні внутрішні умови, тому понад чотири тисячі експонатів доводиться зберігати в приміщенні сільської ради», – зазначає у листі громадський діяч і письменник, уродженець села Богдан Мельничук.

Владу просять звернути увагу на ганебний стан комплексу, де цьогоріч відбуватимуться пам’ятні заходи. Впорядкування потребує не лише музей. Необхідно відремонтувати дорогу, облаштувати територію.

«Прикладами можуть послужити білоруська Хатинь та чеське Лідіце, трагічна доля яких схожа з молотківською. До цього кличе попіл загиблих 29 квітня 1943-го дітей, людей поважного віку, борців за волю України та інших жителів», – йдеться у зверненні.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK