Тернопіль

Перший випадок «свинячого» грипу зафіксували на Тернопільщині

грипЦиркуляція «свинячого» грипу на Тернопільщині підтверджена лабораторно. Уже зареєстрований перший випадок захворюваності на грип H1N1 (Каліфорнія) у дитини. Також циркулюють штами вірусів грипуH3N2 (Швейцарія) та Пхукет, які прогнозували на території області.

Загалом летальних випадків від грипу в області не зареєстровано.

«За вчорашній день встановлено 12 діагнозів грипу, як на підставі клінічних, так і на підставі лабораторних досліджень. Останній випадок грипу лабораторно діагностований 13 січня у хворої дитини з Кременецького району. Дитина із тяжкою пневмонією, але результат дослідження в реакції в полімеразному ланцюгові засвідчує наявність антигенів H1Swine. Тобто, йдеться про грип  H1N1 (Каліфорнія)», – заявив начальник головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби Тернопільської області Володимир Паничев.

Лабораторній діагностиці через технічні проблеми і дороговартісні процедури підлягають лише окремі тяжкі випадки, відповідно до наказу міністра, а також летальні випадки. Наразі, за словами спеціалістів, потреби у такій діагностиці немає.

Протягом сезону було зареєстровано 3 летальних випадки, де були підстави у паталогоанатомів і клініцистів думати про те, що смерть виникла через захворювання на грип: «У всіх трьох випадках були відібрані матеріали і спрямовані до лабораторії обласного лабораторного центру Держсанепідслужби. Всі вони досліджені і в жодному випадку не підтверджений вірус грипу», – зазначив Володимир Паничев.

Летальні випадки, за словами лікарів, трапляються, коли хворі не звертаються вчасно за медичною допомогою і «переходжують» вірус на ногах. Раннє звернення та обмеження фізичної активності до мінімуму – запорука одужання і вчасне звернення до лікаря.

«В області є засоби для лікування. На початку 2014 року в області видано указ і затверджено протоколи щодо лікування хворих на грип, у тому числі важкий грип, вірусні пневмонії. По централізованих доставках в область доставлені ще у попередні періоди групи препаратів – інгібіторів, «таміфлю», «реленза». Тобто, такі препарати у нас сьогодні наявні в області. При необхідності їх призначають хворим, які їх отримують. У закладах вони наявні. Якщо почати у перші години лікування чи першу добу, то це буде значно краще, ніж почати лікування противірусними препаратами на 3-4 добу, коли запускаються усі інші механізми», – зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Курило.

Соломія Кручова



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK