Тернопіль

Обпечений струмом тернопільський школяр шкодує, що заліз на вагон

Майже чотири місяці 15-річний тернополянин Антон Шиманьский пробув на лікуванні у медзакладах. З лікарні хлопця виписали два місяці тому. 

Обпечений струмом школяр шкодує, що заліз на вагон

Зараз він вдома і лікується, і навчається. Його перевели на індивідуальне навчання, пише “20 хвилин”.

Мама Антона пані Галина просить батьків говорити з дітьми про нещасні випадки від високовольтної лінії на залізниці, якими може обернутись до них байдужість до власної безпеки.

Нагадаємо, Антон Шиманський вижив після удару струмом у 27 тисяч вольт. Нещасний випадок трапився 18 липня близько 17.30 на колії на Новому світі.

– Син продовжує лікуватись вдома, все це ще довго триватиме, – розповідає мама хлопця. – Ще цього року двічі у санаторій з сірководневими ваннами потрібно буде їхати. Але почуває він себе вже нормально, все позагоювалось. Тільки рубці сильні, то ми зараз працюємо над тим, щоб змешити їх. 16 січня маємо пройти лікувально-консультативну комісію.

До нещасного випадку Антон займався спортивним плаванням, але повернутись до свого хобі хлопець ще не може. А от з навчанням простіше – вчителі приходять до Антона додому.

– З ним займаються за спрощеною програмою, тому він багато пропускає. Він ще не закрив перший семестр, то якраз зараз наздоганяє його, – каже пані Галина.  – А потім вже переходитиме в другий семестр. Індивідувальний план навчання він переносить нормально. Але хоче до однокласників, до друзів. Хоча були свята, то трішки відволікся.

Хотів не селфі, а зістрибнути

Під час спілкування журналіста з пані Галиною, Антона поруч з нею не було. Але жінка розповідає, що син шкодує про те, що поліз на той злощасний вагон.

– Там не в селфі була справа. Вже після лікарні, коли ми почали говорити про те, що трапилось, то з’ясували, що йому просто було цікаво, яка висота і чи зміг він би зістрибнути з того вагону, – каже жінка. – І він не знав, що там проходить високовольтна лінія. Можливо, він і зробив би те фото, якби нічого не трапилось, але це не було його ціллю.

Про небезпеку потрібно говорити

Як каже мама Антона Шиманського, дитину вдома не прив’яжеш і в місті є багато небезпечних місць. Але батькам потрібно говорити з дітьми про те, що в жодному випадку не потрібно вилазити на вагони.

– Я би хотіла звернутись до батьків, щоб вони розповіли дітям правду про висовольтну лінію, бо в шкільній програмі про це нічого немає, – каже пані Галина. – Ми з цим познайомились через біду. Тепер моя дитина знає, що це таке і, як може утворитись дуга безконтактно. І знає його клас, бо він розповів однокласникам, які його провідували. І вчитель фізики, яка вчить його зараз вдома, думаю, що теж розповіла. На скільки я знаю, то це уже третій випадок на тому ж самому місці. Ми не перші, але хотілося б, щоб були останніми.

Звертались у міську раду

– Мені відповіли, що зобов’язали “Укрзалізницю” обмежити доступ до тих вагонів, які на відстої, – каже Галина Шиманська. – Там дуже легко залізти. Я туди ще не їздила, не дивилась, але результат або вже є, або ще буде. Але я це проконтролюю.

Жінка звертається і до влади з проханням проконтролювати “Укрзалізницю”, щоб там виконали усе, що мають.

Додзвонитись у відділ охорони праці залізниці нам не вдалось. Минулого разу, у липні 2017 року, працівники казали, що знаки на колії є. Але вони не можуть бути встановлені через кожних пʼять метрів. А на кожній опорі є знак, який вказує на напругу.

– Навіть у сюжеті про цей випадок на одному з телеканалів показували, що є знак, який забороняє ходіння по коліях, – коментували на залізниці. – За це можуть оштрафувати.

Є працівники воєнізованої охорони, які штрафують порушників. Територія там огороджена. Раніше огорожі не було, але в цьому році її встановили. Не зважаючи на це, діти туди все одно йдуть і такі випадки мають місце.

– Навіть без знаків, згідно з правилами безпеки – ходити по коліях та підніматись на вагони заборонено, – наголошують на залізниці. – Ми проводимо роботи по школах, роздаємо листівки з правилами безпеки. Але люди і діти все одно нехтують цими правилами.

На колії біля “Нового світу” ми побачили знаки “Ходіння по залізничних коліях небезпечне”, “Стережись поїзда”, а на стовпах намальований знак напруги. А добратись до колій та вагонів досі не так у же й складно.



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK