Файне місто

Мільйони кристалів та кажани: фотограф поділився вражаючими світлинами печери на Тернопільщині

Фотограф Олег Григор’єв опублікував власні знімки горизантальної гіпсової печери Млинки, яка розташована у Тернопільській області.

“Останні вихідні я провів повзаючи по печері Млинки – одному з найцікавішіх місць в Україні, яке я радив би обов’язково відвідати кожному. Можна все життя прожити в Україні, але так і не дізнатися, що зовсім поруч з вами знаходиться геологічне диво”, – прокоментував фото автор.

Горизантальна гіпсова печера Млинки, яка розташована у Тернопільській області

Печера розташована біля села Залісся Чортківського району. Колись на її місці було Сарматське море. Попри майже стовідсоткову вологість, середня температура в печері є порівняно високою – 9,6° С, пише “Gazeta.ua”.

Загальна довжина печери – біля 50-ти кілометрів. Постійно ведуться розкопки і відкриваються нові ходи. Стіни більшості залів вкриті гіпсовими кристалами різних розмірів, забарвлених у білий, жовтий, чорний та червоний кольори, кристалічним снігом. Тут можна побачити геліктити, групи сталактитів, “макаронів” та поодинокі сталагміти. Кожна галерея або прохід мають свої назви: “Бар’єр невідомості”, “Еврика”, “Адамові ребра”, “Кочерга”, “Радикулітний”, “Чортове горло”, “Романтика”, “Унітаз”, “Дикий Захід” тощо.

“Зрозуміти ці назви можливо тільки після того, як сам проповзеш їх, – каже фотограф. – Печерна атмосфера підземного світу – це мільйони маленьких кристалів на стінах, які виблискують як зірки. Дуже чарівне видовище. Досить складно описати свої емоції і передати за допомогою фотографії об’єми і простори печери, неймовірну красу залів і галерей. Гіпсові кристали грають усіма барвами у світлі ліхтарів і свічок, ніби невеликі всесвіти – це потрібно хоча б раз побачити самому”.
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK