Файне місто

«Дні Пінзеля» пройдуть у Бучачі, де творив відомий скульптор

630_360_1477931427-3386У старовинному містечку Бучач на Тернопільщині готуються до проведення “Днів Пінзеля”, які розпочнуться на початку червня.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, мета акції – популяризація  мистецької спадщини всесвітньовідомого скульптора XVIII ст. Іоана Георга Пінзеля, який жив і творив у Бучач, передає Укрінформ.

«Таку культурно-мистецьку імпрезу на початку червня проводимо уже кілька років поспіль. Хочемо привернути увагу гостей нашого міста, зрештою і місцевих жителів до багатющої спадщини Пінзеля, його робіт, поширити інформацію про творчість цього скульптора, у  деякій мірі нагадати про середовище духовності, в якому він творив», – розповів кореспонденту агентства координатор проекту, митець і музикант Віктор Гребеньовський.

За його словами, цьогорічні «Дні Пінзеля» розпочнуться у костелі Внебовзяття Богородиці, де збережені окремі зразки творчості Пінзеля.

Там же презентуватимуть другий мистецький фотоальбом Віри Стецько «Таїна Пінзеля» та покажуть документальний фільм «Таїна Пінзеля – від Бучача до Лувру». У храмі звучатиме і концерт камерного ансамблю Хмельницької філармонії та заслуженої артистки України Фатіми Чергіндзії.

Опісля в Арт-дворі туристам і гостям свята покажуть авторську колекцію одягу «прет-а-порте» арт-студії Івони Лобан «Пінзель. Львів. Бароко»

Також відкриють виставку художників Львова та Тернополя, присвячену Пінзелю.

А мистецтвознавці дискутуватимуть про перспективи відновлення скульптур Пінзеля на міській ратуші.

У програмі днів також екскурсія в село Рукомиш, де зберігається фігура св.Онуфрія роботи Пінзеля, літературно-мистецькі зустрічі у кав’ярні, концерт камерного ансамблю Тернопільської філармонії, нічна літературна мандрівка Бучачем “Шляхами Пінзеля” та світлове шоу.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK