Файне місто

“Був переконаним націоналістом” – колишній політв’язень з Тернопільщини помер від раку горла

820432_w_300У селі Росохач Чортківського району на Тернопільщині поховали колишнього політв’язня радянських таборів Миколу Слободяна. Помер від раку горла на 74-му році життя.

“Микола Васильович хворів останні п’ять років. Мав астму та проблеми з ногами. Торік у нього виявили рак горла”, – розповів кореспонденту Gazeta.ua колишній депутат Тернопільської облради Володимир Мармус.

“Останнім часом з дому майже не виходив. Постійно відчував сильний біль. Жив на знеболювальних”, – додав він.

Микола Слободян був членом підпільної патріотичної молодіжної організації, яка боролася за незалежність України. Брав участь у виготовленні та встановленні українських прапорів у Чорткові, розповсюджував листівки з патріотичними гаслами. 1973-го його арештували. Засудили до 3 років ув’язнення в таборах суворого режиму та 2 – заслання.

На волю вийшов достроково – 1978-го. Працював у колгоспі та на будівництві. Наприкінці 1980-их почав брати активну участь у русі за незалежність України. Був членом Координаційної ради Чортківського “Меморіалу” та Української Гельсінської Спілки. Миколу Слободяна реабілітували у квітні 1991 року.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK