Файне місто

Будьте обережні – від поганих думок можна серйозно захворіти

Багатьом з нас протягом життя доводиться зіштовхуватися з поганими думками та бажаннями, які негативно впливають на самопочуття людини і навіть можуть бути причиною багатьох неприємних хвороб. Ми розкажемо, що потрібно робити для того, аби уникнути негативу, тим самим уберегти власне здоров’я.
лік

За статистикою, щодня в голові у людини з’являється в середньому 60 000 думок. Якщо тривалість нашого активного дня у середньому становить 16 годин, або 57 600 секунд, значить, ми породжуємо приблизно 1 думку за секунду. Погано тільки те, що частина цих думок пов’язані з негативом, який вряди-годи доводиться переживати людині. При цьому, більшість з нас не здогадується, що негативні думки і є причиною більшості наших хвороб та розладів.

На основі численних досліджень українські та закордонні науковці підтвердили, що думка людини, яка утворюється в мозку, має матеріальну основу. Вчені простежили, що варто людині сказати що-небудь або про щось подумати, як нейропептиди — біологічно активні сполуки — починають подорожувати її організмом. Хімічні речовини, які виділяються під впливом негативних емоцій — роздратування, злості, образи — отруюють тіло.

Піддаючись негативним думкам, людина виснажує свою імунну систему і може захворіти. Здорова, на перший погляд, людина починає більше втомлюватися, у неї погіршується настрій, вона стає апатичною, дратівливою. Звідси також виникають депресії, повна відсутність життєвих сил і настрою.

Як розповів тернопільський спортивний психолог, психолог-консультант, психотерапевт із багаторічним досвідом роботи Галлій Кравчук, за час своєї практики йому неодноразово доводилося стикатися із випадками, коли, внаслідок впливу психічних та емоційних факторів, у людини виникали певні психосоматичні захворювання.

— Мабуть, не кожен знає, що поширена в Україні хвороба – цукровий діабет також належить до психосоматичних недуг. Як колишній тренер, я знаю, що коли хтось здійснює інтенсивні тренування, організм перебуває у стані фізіологічного стресу, тому в такої людини спостерігається підвищений рівень цукру в крові. Тільки для здоров’я спортсмена такий рівень цукру відіграє позитивну роль, адже це сприяє відновленню організму після стресу та збільшує тренованість організму. Якщо ж людина, наприклад, через постійний страх – втрату близьких, роботи, дому чи по іншій причині довгий час перебуває у стані стресу, в організмі на рівні цих страхів відбуваються біохімічні зрушення. Якщо людина переживатиме стрес півроку чи рік, організм звикає до того високого рівня цукру, який постійно «тримався», що і призводить до прояву симптомів цукрового діабету, — розповів Галлій Кравчук.

Галлій Порфирович розказав, що одному з його пацієнтів вдалося перебороти діабет 1-го ступеня за рахунок лікування «душевної» проблеми. Психолог зазначив, що дуже часто, коли людина виявляє в себе ознаки певних психосоматичних захворювань – бронхіальної астми, нейродерміту, виразкової хвороби шлунка, ерозії шийки матки, мігрені та багатьох інших, береться лікувати насамперед тіло, хоча проблему потрібно долати на психологічному рівні.

— Для того, щоб подолати те чи інше психосоматичне захворювання за рахунок свідомості, потрібно найперше зрозуміти, внутрішньо відчути себе. Для цього допоможуть стимулюючі слова, які ви повинні собі щоразу говорити. В додаток до того, що ви щоденно повторюєте певні слова чи фрази, також потрібно в уяві будувати образи того, що ти промовляєш. Не потрібно чекати, що словесні стимули дадуть певний результат. Коли ви зі свідомості в підсвідомість посилаєте певні імпульси, при цьому не змушуючи підсвідомість працювати на вас, вона сприйме ці імпульси і дасть на них відгук, — порадив пан Галлій.

За словами фахівця, якщо погані думки можуть шкодити людському організмові, то хороші помисли, навпаки, підвищують імунну опірність організму і навіть пришвидшують одужання.

— Позитивні думки й відчуття підвищують імунну опірність організму. Оскільки матерія пов’язана з емоціями, духом, ці емоції впливають на найрізноманітніші наші органи, залози. Наприклад, якщо ми заплющимо очі й уявимо, що їмо лимон, в роті збільшиться виділення слини. Ось так за «законом бумеранга» наші думки діють на наші органи. Наші позитивні думки, образи, емоції продукують в організмі ендорфіни – гормони «щастя», які блокують нервові закінчення, що відповідають за больові відчуття. Завдяки ендорфінам, в організмі людини відбувається свято, а органи «переживають» прекрасні вібрації, а імунна система гнатиме зі «свята» будь-яку заразу, — поділився Галлій Порфирович.

Підсумовуючи, варто наголосити, що для того, аби почуватися завжди сильним та здоровим і не піддавати організм зайвому стресу, потрібно дотримуватися основних традиційних порад, які пропонують багато психологів.

1.Навчіться переключатися. Зробити так, щоб негативні думки взагалі не відвідували нашу неспокійну голову, звичайно неможливо. Та психологи впевнені, що у вашому житті є приємні спогади, улюблені мрії, фантазії, які мають здатність навіювати позитивні думки. Ось і перемикайтеся на них, коли переживаєте душевне страждання.

2.Виконуйте свої бажання. Як правило, погані думки «приходять» у голову тоді, коли в житті не вистачає радості. Виправити це цілком у ваших силах. Почніть з малого – візьміть за звичку хоча б раз у тиждень виконувати одне своє бажання.

3. В будь-якій ситуації навчіться дивитися на речі позитивно. Певна подія, як золота монета, має дві сторони. Те, що на перший погляд виглядає як трагедія, в майбутньому має всі шанси перетворитися на приємний сюрприз.

4.Вмійте сміятися над своїми страхами. Якщо вас щось лякає, доводьте страхітливі думки до абсурду. Практично будь-який страх можна «зодягнути» у клоунське вбрання. І як би по-блюзнірському це не виглядало, даний метод справді діє. Головне – в це вірити і при цьому навчитися сміятися над страшними образами, а не «жахатися» їх.

І найголовніше, що потрібно пам’ятати: не дозволяйте собі думати про інших людей погано – відчувати до когось ненависть, відразу, гнів, заздрощі, ворожість, адже негативними помислами та образами, ми шкодимо в першу чергу собі.

Владислав Козелко

студент ІІІ курсу факультету філології та журналістики ТИПУ ім. В. Гнатюка
Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK